Mozgásban a kollégium programsorozat záró rendezvénye

Dátum: 2018. június 6.

Május végén a BEEK adott otthont ennek az eseménynek, amely az egész évi Mozgásban a kollégium programsorozat lezárása volt.

A megnyitó nélküli eseményen 5 kollégium képviseltette magát. Egy ideig a csapatok nem nagyon tudták, hogy hol és mi a teendőjük, de aztán némi után érdeklődést követően megtaláltuk a vetélkedők helyszíneit.

Gyors, formális aláírásokat követően, a nem túl ideális környezetben, az alagsorban került megrendezésre az asztalitenisz, darts és súlykitartás időre versenyszám.

Az ügyességi verseny a szűk, levegőtlen folyosóra szorult.

Egyidőben folytak a versenyek, és az egyes versenyszámok végeztével a helyszínen kerültek átadásra a díjak. Ezzel csak az volt a gond, hogy csak az első helyezettek kaptak egy doboz Rafaellót, a második és harmadik helyezettek meg semmit, még egy emléklapot sem. Na, de lépjünk ezen túl, nézzük az eredményeket.

Joó Laura – Raposa Roland vegyes asztalitenisz páros az I. helyen végzett.
Borbás György – Juhász Tamás – Tolnai Ferenc az ügyességi versenyen I. helyezett lett.
Juhász Tamás II. lett a súlykitartás időre versenyszámban.
Jakubovics Korina – Joó Laura – Raposa Roland – Tolnai Ferenc II. helyezett lett a darts versenyben.

Gratulálunk a Vácis diákok ismételt kiemelkedő szerepléséért. Az ő érettségüknek köszönhetően jövőre is számíthatunk rájuk, érem vagy emléklap ide vagy oda.

Tájékozódási futás a Népligetben

17-én csütörtökön a Mozgásban a kollégium verseny sorozat keretén beleül került megrendezésre a tájfutás. A rendező Ferenczy Noémi kollégium 16 órakor meg is nyitotta a versenyt. Kollégiumonként 2X2 fős csapat indulhatott bármilyen nemenkénti összeállításban.

Először a lány párosok, a vegyes, majd a fiú párosok indultak. 10 pecsétet kellett megtalálni a Népligetben egy térkép és egy iránytű segítségével, amelyet egy saját lapon kellett rögzíteni, mindezt minél rövidebb idő alatt.

Kollégiumunkat Nagy Anna és Zán Márk, illetve Borbás György és Tolnai Ferenc páros képviselte. 10 induló csapatból óriási futással a Borbás György - Tolnai Ferenc páros szerezte meg az I. helyet. Nem sokkal a dobogóról lecsúszva a IV. helyen végzett a Nagy Anna – Zán Márk páros.
A verseny végén a résztvevők zsíros kenyeret, vizet és müzli szeletet kaptak az energia pótlására. A verseny nagyon szép helyen, jó időben és hangulatban zajlott.

Gratulálunk a versenyen résztvevőknek és helyezetteknek!