Október 6-i megemlékezés

Dátum: 2017. október 10.

2017.október 5-én a harmadik emeleti diákokkal emlékeztünk az aradi vértanukra.

A III/4. csoport néhány tanulója kis kutatómunkát végzett, amelynek eredményeként az hős tizenhármak feleségeinek a kivégzés utáni helytállását mutatták be kollégistáink társaiknak.

Ezt követően, hagyományainkhoz hűen, a Batthyányi örökmécsesnél fejeztük be a megemlékezést.

Kirándulás a Gellérthegyre

Dátum: 2017. október 3.

Minden város másként fest a magasból. Budapesten egészen különleges e látvány, mert szépségét a természet és az építészet csodás harmóniája adja, s minden nézetből – a hegyekről, a hidakról, a templomok tornyából – más és más, de mindig gyönyörködtető képet mutat.

Szeptember végén, nagyon szép őszi időben a lány oldal 3/3-as és a fiú oldal 2/1-es csoportja a Gellérthegyre kirándult, hogy a magasból, a hegy tetejéről láthassák a város szépségét.

A budapesti városnézésen túl - a „mozgás az egészségért” – is a célunk volt.

A Gellérthegy lábától a tetejéig és vissza a diákság gyalog tette meg az utat, nem kerülve el gyermekkorukat idéző játszóteret, ahol több mindent kipróbáltak! 

Fáradtan, de boldogan érkeztünk vissza a kollégiumba, az esti Budapest felejthetetlen élményével.

Budapest, 2017.10.02.
Poharánszki Magdolna és Lampert Péter
szervezőtanárok

Mezei futóverseny a Hajógyári szigeten

Dátum: 2017. október 2.

2017. szeptember 28-án mezei futóversenyen vettünk részt a József Attila Kollégium szervezésében. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, kellemes napsütéses napra virradtunk.

Megérkezésünkkor bemelegítés és a pálya felmérése után rövid taktikai megbeszélés következett arról, hogy ki hányadikként fut a váltóban, mert bizony ez sem mindegy! A verseny megnyitását és a résztvevők köszöntését követően verseny a férfi 6X200 m-es váltófutással kezdődött. 4 csapat indult (sprintelt) harcba az első helyért. Két kört kellett megtenni a 600 m-es pályán, egyenként 200 métert teljesítve. A Vácis fiúk senkit sem kímélve hamar az élre törtek és az utolsó befutónk célba érésével megnyertük a kupát, és az első helyen végeztek a fiúk. A váltó tagjai: Borbás György, Gubó Gergely, Juhász Tamás, Nagybányai László, Ruzsa Zoltán és Tolnai Ferenc.

Fiú egyén 1200m-es futásban mindenki rajthoz állt. Az erős mezőnyben a végére szoros küzdelem alakult ki. Borbás György minden erőt megmozgatva lesprintelte a cél előtt 50 m-re az esélyesnek tartott vetélytársát és megnyerte a versenyt nagy örömünkre. Juhász Tamás sem sokkal lemaradva a 3. helyet szerezte meg. A többiek is szépen teljesítettek és az élbolyban végzett mindenki.

Nagy Anna, aki a Váciból egyedüliként vállalta a nők mezőnyében a versenyt, 1000 m-es futásban sokáig a második helyet tartva 5. helyezettként futott a célba. Küzdeni akarásból és kitartásból Anna is aranyérmet szerzett!

Az utolsó szám az 1200 m-es tömegfutás volt. Fiúk, lányok, tanárok futottak együtt a mozgás öröméért, levezetésként. Juhász Tamás másodikként, Borbás György harmadikként ért célba.

Nagyon sikeres versenyen vagyunk túl. Büszke Vácisként tértünk haza a versenyről.